Dnia 7 maja 2026 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego odbyła się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa z cyklu „Aktualne problemy mediacji w Polsce”. Wydarzenie poświęcone było aktualnym wyzwaniom oraz kierunkom rozwoju mediacji i innych polubownych metod rozwiązywania sporów.
Konferencja odbyła się pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych, które reprezentowali:
- Pan dr Krzysztof Konopka – Prezes Zarządu PTEiBS,
- Pani Kinga Gil – Dyrektor Biura Organizacyjnego PTEiBS.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i możliwość uczestnictwa w tak inspirującym oraz wartościowym wydarzeniu naukowym.
Szczególne podziękowania kierujemy do:
- Pani dr hab. Joanny Smarż, prof. URad – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego,
- Pani dr Agnieszki Łozińskiej – Piekarskiej – Sekretarz Kolegium Dziekańskiego Uniwersytetu Radomskiego.
Dziękujemy za profesjonalną organizację konferencji, serdeczne przyjęcie oraz stworzenie przestrzeni do merytorycznej wymiany doświadczeń i poglądów.










