Podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy PTEiBS a Akademią Wymiaru Sprawiedliwości

Dnia 19 maja 2026 roku zostało zawarte porozumienie o współpracy pomiędzy Polskim Towarzystwem Ekspertów i Biegłych Sądowych a Akademią Wymiaru Sprawiedliwości z siedzibą w Warszawie.

Dokument, stanowiący istotny krok w rozwoju współpracy naukowej i edukacyjnej, podpisali:

  • dr Krzysztof Konopka – Prezes Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych,
  •  dr Iwona Lewandowska-Pierzynka – Prorektor ds. współpracy i rozwoju Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Przedmiotem porozumienia jest określenie zasad współpracy stron przy organizacji, promocji i realizacji programu kształcenia „Biegły sądowy w praktyce wymiaru sprawiedliwości”, obejmującego wspólne działania w zakresie jego realizacji oraz udział uczestników w przedsięwzięciu.

Współpraca stanowi ważny krok w kierunku wzmacniania jakości kształcenia specjalistycznego oraz rozwijania nowoczesnych standardów przygotowania ekspertów wspierających wymiar sprawiedliwości.

Dziękujemy Akademii Wymiaru Sprawiedliwości za otwartość i konstruktywną współpracę. Wspólne działania stanowią solidną podstawę do dalszego rozwoju inicjatyw edukacyjnych i eksperckich, służących podnoszeniu kompetencji zawodowych w obszarze wymiaru sprawiedliwości.

Kontakt z nami