IV Rocznica powstania Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych

Szanowni Państwo,

Dnia 13 maja 2026 roku odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji IV Rocznicy powstania Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas:

  • Pan dr hab. Krzysztof Wiak, prof. KUL – Prezes Sądu Najwyższego,
  • Pan dr Alvin Gajadhur – Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan dr hab. Rafał Sura – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego,
  • Pan prof. dr hab. Paweł Czubik – Sędzia Sądu Najwyższego,
  • Pan prof. Tomasz Szanciło – Sędzia Sądu Najwyższego,
  • Pan dr Rafał Stasikowski – Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego,
  • Pan prof. dr hab. dr h.c. Bronisław Sitek – Przewodniczący Rady Doskonałości Naukowej,
  • Pan prof. Andrzej Borusiewicz – Zastępca Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa,
  • Pan Zbigniew Włodarczyk – Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
  • Pan ppłk dr Paweł Łuszcz – Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach,
  • Pan asp. szt. Ireneusz Toporowski – Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Krakowie,
  • Pan mjr Krzysztof Żmuda – Radca prawny Zespołu Radców Prawnych Biura Prawnego Centralnego Zarządu Służby Więziennej,
  • JM prof. dr hab. Magdalena Sitek – Rektor Akademii Nauk Stosowanych WSGE w Józefowie,
  • JM dr Ireneusz Żuchowski, prof. MANS – Rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży,
  • Pan dr inż. Piotr Ponichtera, prof. MANS – Prorektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosownych w Łomży,
  • Pani dr Iwona Lewandowska-Pierzynka – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie,
  • Pani dr hab. Joanna Smarż, prof. URad. – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego,
  • Pani mec. dr Agnieszka Łozińska-Piekarska – Sekretarz Kolegium Dziekańskiego Uniwersytetu Radomskiego,
  • Pani dr hab. Jadwiga Potrzeszcz, prof. KUL – Przedstawiciel Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie,
  • Pan prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Jurkiewicz – Prezes Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego,
  • Pani Małgorzata Stręciwilk – Kanclerz Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie,
  • Pan dr inż. Krzysztof Szczurowski – Przedstawiciel Politechniki Warszawskiej,
  • Pan Tomasz Borkowski – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości,
  • Pani Ewa Kacprzak – Szymańska – Członek Zarządu Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego,
  • Pan dr Robert Draba – członek Zarządu Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pani Aleksandra Grynkiewicz – Doradca Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Redaktor Naczelna kwartalnika „Człowiek i Dokumenty”,
  • Pani Katarzyna Omen – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy,
  • Pani Anna Struk – Dyrektor V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie,
  • Pan Sławomir Antonik – Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Bródno”,
  • Pan Sławomir Centkowski – Wiceprezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce,
  • Pan Wojciech Wiszowaty – Kierownik Zakładu Prawa Medycznego Instytutu Ekspertyz Medycznych w Łodzi,
  • Pani Barbara Misterska-Dragan – Przedstawiciel Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej,
  • Pan mec. Jarosław Kęsik – Członek Krajowej Izby Gospodarczej w Płońsku,
  • Pan Jarosław Dąbrowski – Prezes Stowarzyszenia Patriotyczno-Edukacyjnego „Pamięć”.

Podczas uroczystości Pan dr Krzysztof Konopka – Prezes Zarządu PTEiBS przybliżył historię powstania stowarzyszenia, jego misję, przedstawił sukcesy, podjęte działania i zrealizowane zadania.

Jubileusz stanowił także doskonały moment na podziękowanie przybyłym Gościom i członkom PTEiBS za współpracę, co uczynił Pan Prezes, wręczając jednocześnie Skrzydła i Statuetki PTEiBS oraz medale NSZZ Policjantów KSP.

Skrzydła PTEiBS otrzymali:

  • Pan dr hab. Krzysztof Wiak, prof. KUL – Prezes Sądu Najwyższego,
  • JM prof. dr hab. Magdalena Sitek – Rektor Akademii Nauk Stosowanych WSGE w Józefowie,
  • JM dr Ireneusz Żuchowski, prof. MANS – Rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży,
  • Pani dr Iwona Lewandowska-Pierzynka – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju Akademii Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie,
  • Pani dr hab. Joanna Smarż, prof. URad. – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego,
  • Pan prof. nadzw. dr hab. n. med. Jerzy Jurkiewicz – Prezes Towarzystwa Lekarskiego Warszawskiego,
  • Pani Ewa Kacprzak – Szymańska – Członek Zarządu Szpitala Praskiego p.w. Przemienienia Pańskiego,
  • Pani Katarzyna Omen – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy,
  • Pan Jarosław Dąbrowski – Prezes Stowarzyszenia Patriotyczno-Edukacyjnego „Pamięć”.

Statuetkę „W podziękowaniu za współpracę z Polskim Towarzystwem Ekspertów i Biegłych Sądowych” otrzymali:

  • Pan dr hab. Rafał Sura – Członek Zarządu Narodowego Banku Polskiego,
  • Pan dr Rafał Stasikowski – Sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego,
  • Pani mec. dr Agnieszka Łozińska-Piekarska – Sekretarz Kolegium Dziekańskiego Uniwersytetu Radomskiego,
  • Pan Zbigniew Włodarczyk – Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
  • Pan Tomasz Borkowski – Naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Radości,
  • Pani Aleksandra Grynkiewicz – Doradca Zarządu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Redaktor Naczelna kwartalnika „Człowiek i Dokumenty”.

„Medal Za Zasługi Dla NSZZ Policjantów KSP”otrzymali:

  • Pan prof. dr hab. Paweł Czubik – Sędzia Sądu Najwyższego,
  • Pani Kinga Gil – Dyrektor Biura Organizacyjnego PTEiBS,
  • Pan Piotr Pietras – Członek PTEiBS.

Pan dr Krzysztof Konopka – Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekspertów i Biegłych Sądowych został wyróżniony „Medalem Pamięci w 100. Rocznicę Powstania Grobu Nieznanego Żołnierza”. Okolicznościowe listy gratulacyjne przedłożyli:

  • Pani płk Renata Niziołek – Dyrektor Generalny Służby Więziennej,
  • Pan Zbigniew Włodarczyk – Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
  • JM dr Ireneusz Żuchowski, prof. MANS – Rektor Międzynarodowej Akademii Nauk Stosowanych w Łomży,
  • Pani dr hab. Joanna Smarż, prof. Urad. – Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Radomskiego,
  • Pani Katarzyna Omen – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy.

Spotkanie przebiegło w znakomitej atmosferze pełnej wzajemnej życzliwości oraz ciekawych rozmów, które pozwoliły na wymianę doświadczeń zawodowych. Dziękujemy wszystkim przybyłym Gościom i Członkom PTEiBS za wspólnie spędzony czas oraz wszelką życzliwość.

Kontakt z nami